Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda Görev Yapacak Personel Alınacak

Abone Ol

Sözleşmeli subay ve astsubay alımı yapılacak

Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine sözleşmeli subay ve astsubay alımı yapılacak.

Kuvvet Komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından “doğrudan” Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerine sözleşmeli subay ve astsubay alımının yolu açıldı.

Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, sözleşmeli subay adayları ile sözleşmeli astsubay adaylarında aranacak niteliklere, “Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacaklarda ise Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde özel kuvvetler kursu görecekler için aranan sağlık şartlarına sahip olmak” hükmü eklendi.

Sözleşmeli subay adayları ile sözleşmeli subayların yetiştirilmesine dair esaslara eklenen hükme göre doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak olanlar sınıflarına bakılmaksızın Özel Kuvvetler Komutanlığında eğitime tabi tutulacak. Bunlardan daha sonradan Özel Kuvvetler Komutanlığı dışına atananlar da ilgili esaslarda belirtilen eğitimi ayrıca alacak.

Bunlardan daha sonradan Özel Kuvvetler Komutanlığı dışına atananlar, astsubay temel eğitimine veya sınıf okulu olmayanlar mesleki oryantasyon ve staj eğitimlerine ayrıca tabi tutulacak.

Sözleşmenin feshi

Yönetmeliğin sözleşmelerin süresinin bitiminden önce feshine ilişkin hükümleri düzenleyen maddelerinde de değişiklik yapıldı.

Özel Kuvvetler Komutanlığında verilen eğitimde başarısız olanların sözleşmesi feshedilebilecek.

Öte yandan, ön sözleşme, sözleşme belgesinde yer alan “Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı adına” ibareleri de yürürlükten kaldırıldı.

Yönetmeliğe eklenen yeni madde ile kuvvet komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görevlendirilmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerine sözleşmeli subay ve astsubay alımı yapılabilecek.

233 Responses to Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda Görev Yapacak Personel Alınacak

 1. ihsan YAYLA dedi ki:

  Ben İhsan YAYLA ankarada ıkamet edıyorum vatanımı sevıyorum ve vatan ıcın önce yasamaya gerektıgınde ıse seve seve ölmeye hazırım hıcbır maas talep etmıyorum ne gerekıyorsa yapmaya hazırım lutfen yardımcı olunuz..

  • MUHAMMED YUSUF İSLAM dedi ki:

   SELAMUNALEYKUM YAŞIM 18 VATAN İÇİN TOPRAK İÇİN TÜRKİYEM İÇİN VATANIMI KORUMAK İÇİN ANALARIMIZIN KARDEŞLERİMİZİN BACILARIMIZIN RAHAT UYUMASI İÇİN GERÇEK BİR BORDO BERELİ OLMAK İSTİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMCI OLURSANIZ YOL GÖSTERİRSENİZ BENİMDE ANAMINDA DUASINI ALIRSINIZ ABİLERİM ŞİMDİDEN ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN………………..

   • umut dedi ki:

    Kardeşim öncelikle AstSubay Olman gerekiyor en az rütbe olarak AstSubay Çavuş olduktan sonra özel kuvvetlere ancak başvuruda bulunabiliyosun özel kuvvetler yani bordo bereli dediğimiz askerlerin rütbeleri astsubay ve subaylardan oluşmaktadır. Astsubay nasıl olursun 4 yıllıl üniversite mezunu olursun astsubaylık sınavına girersin kazanırsın astsubay olursun sonra özelkuvvetlere başvurursun.

    • fatih ışıklı dedi ki:

     Kardeşim özel kuvvetlere katılmak içina stsubay olmana gerek yok uzman açvuş dahi var subay ve astsubay sınıfındakı ast subays adece rütbe ismi astsubay değildir koldakı rutbe astsubay omuzdakı subaydır yan ıuzman açvuşlar da vardır özel kuvvetlerde buna adım kadar eminim ve biliyorumda 🙂

    • ANIL dedi ki:

     Kardeşim öncelikle selamınaleyküm. Yanlış bir bilgi düzeltmek isterim. Astsubay olabilmek için 2 yıllık üniversite bitirmek yeterli olacaktır. 4 Yıllık üniversite bitirmek subay olabilmek için geçerlidir.

  • MUSTAFA dedi ki:

   Kardeşim ben Mustafa KAYPAK oraya ölmek için değil yaşamak ve görevlerini en iyi şekilde icra etmen daha makbuldür.. sevgilerimle

  • Ardit dedi ki:

   Selamlar saygılar ben Ardit Mahmuti Kosovalıyım 6 kasımda 21 yaşa gireceğim.Ben Bursa şehrinde 2 sene yaşadım uludağ üniversiyesinde Türkçe dili öğrendim bende bordo bere olmak istiyorum ben bir keresinde bir jandarma komutanı sormuştum bordo bere olabilirmiyim diye evet demişti Kosovalıyım dedim oda dediki olsun istiyorsan olabilirsin,bu konu hakkında sormak istiyorum ama nerede sorabilirim kime sorabilirim bilemiyorum lütfen biriniz bilirse beni yönlendirin Allah hakkı için saygılar.

   • Ardit dedi ki:

    Sultan Murat Kosovada öldü bir ordu Sultansız bıraktı aile bıraktı neden bizim için müslüman olalım diye ben kimimki hic kimseyim Sultanın yaninda O devlet bıraktı ben bir aile bırakip Kosovadan gelmek istiyorum cokmu.

 2. halil hatipoglu dedi ki:

  ne çocuklar var çesur ve kararlı ama şu lanet mevzuatlar yüzünden elenmiştir…biride benim inşallah gene torpil olmaz…gönüllülük esas alınmalı….

 3. Ender TAŞPINAR dedi ki:

  Ben varm ne maaş ne birşey talep etmiyorum eger söz konusu vatanmsa ben o yolda canımı vermeye hazirim…

 4. sefa dedi ki:

  Subay ast subay alıyorsun zaten başka asker yok vatandaş yok demi profosyonel lik buzaten işte askerliği o mertebe yi ışteyen çok ama subay astsubay olcak illa bn sozlesmeli Er im beni almazlar eğitmenler neden okumadıgim icin eminim canımı d işime katar hertürlü egitimialirim bak ozman özel birlik nasıl oluyorum insanın böyle şeyler içinden gelcek bilmiyorum istediğin kadar konuş boş insallah ulasicam isteğim yere özel birlik olmak ististiyosan halktan istekli gönüllü olanlardan seçmek gerekli eğitime alcan başarılı olan hak vercen bu yani

 5. Bende katılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 6. Muharrem tiryaki dedi ki:

  Karşılıksız hizmete hazırım muharrem tiryaki trabzon

 7. Mehmet özvatan dedi ki:

  Kafası çalışan çevik kaddar ozelliklede
  annesi babası olmayan aile durumu
  Dağınık gençler egitilse çok süper olur
  mesala ben istiyorum ama eğitim durumum düşük ama eğitim sadece kağıt üzerinde görünen bişey

 8. Hüseyin dedi ki:

  Benide alsalar seve seve giderim vatanım bayragim için ölmeye hazırım yaşım 18 benide alsalar seve seve ölmeye hazırım inşallah alirlar

 9. yunusemre malkoç dedi ki:

  abi yaş sınırı yoksa bende varım…

 10. muzaffer çelik dedi ki:

  ben askerliğimi 10 sene önce yapmış bir mavi bereliyim , şu hadiseleri gördükçe yerimde duramıyorum fakat hep yaş engeli , yaş sınırı beni ve benimgibileri engelliyor. bu kaldırılsın ve şu itlere hadlerini beraber bildirelim inşaallah. bizim içinde aktif görev alabileceğimiz kadrolar açılırsa sevinirim

  • Altai dedi ki:

   yaş Sınırı yukarı yükseltilsin ben 34 yaşindayım gűcűmde çevikligimde yerinde, őzel kuvvetlere katılmak devletime ve milletime can olmak isterim.

 11. NECDET KÖSE dedi ki:

  Yaş şartı hakkında bilgi verilmemiş.umarım yaşa değilde bu işi yapabilecek kahramanlara öncelik verirler….

 12. mustafa üstündağ dedi ki:

  2015 ocak ayında kendi isteğimle tskdan ayrıldım uzman çavuşluktan özel kuvvetler tamamen profesyonel ve kordinasyonlu olarak üst düzey personelden oluşuyor yani takım birliği üst düzeyde tskdan ayrıldım sözleşme yenilemedim çünkü askerlerle uğraşmak çok zor evt basit bir sebeb ama gerçekten çok zor askerin derdinden kendi işimizden soğuduk yaşım 26 27 ye gireceğim her türlü eğitime her türlü koşula dayanabilcek şartlardayım bu sorunları yaşayan çok arkadaşımız var yeni sözleşmeli astsubay yönetmeliği yayınlanmış gerçekten bu alım yönetmelikleri için şartlar oluşursa tekrardan gönüllülük esasına göre bu alımlara başvurarak geri dönmek istiyorum özel kuvvetler milletimizin beyni bayrağımızın sigortasıdır gerçekten tsk içinde bu işi severek yapan binlerce silah arkadaşımız var ben sözleşme yenilememe rağmen hiç bir zaman işimden soğumadım birakmiş olmama rağmen vatanimi milletimi vücudumu siper edecek kadar anamdan babamdan dha çok seviyorum şartlar olusursa bu birliğe girmek istiyorum lise mezunu olsakda bu işi eğitim aldıktan sonra yüksek düzeydee yapacak insanlar var lütfen bu yazımı dikkate alın alım yönetmeliği yaşı ve şartlarını degistirin ve yaş haddini yükseltin sözleşme yenilemeyen uzman çavuşlardanda bu birliğe alım yapılsın hayırlı geceler

 13. Ender dedi ki:

  idadasim ben suan vatani gorevimi yapiyorum ozel kuvvetlere katilmayida cok istiyorum soz vatsnimsa gerisi teferruattir yardimci olursaniz cok sevinirim…

 14. mustafa üstündağ dedi ki:

  Özellikle tekrar yazıyorum alım şartlarının tekrar gözden geçirilmesi lazım bu yaş haddi ve gerekli şartlar devlet büyüklerimiz tarafından değiştirilebilir inceliyorum jandarma ağustos ayında alım yapacakmış bide daha önce tsk ve jandarma kuvvetlerimizde görev yapan kişiler giremez deniyor bu kişiler vatan haini değil kiminin aile sebebiyle kiminin özel sebeblerle sözleşme yenilemiyo hala istifa edenlerden yaş haddi genç olanlar değerlendirilebilir o pkkli vatan hainleri yaşlısı genci dağa çıkıp silahlanıyolar biz hala kriter arıyoruz tskdan istifa eden yani sözleşme yenilemiyenlerin baksınlar hele sicillerine itaatlerine varmı bir disipsizlik kriterleri değiştirin bu işi gönullü yapana kim ne der ordudan ayrılmak zorunda kalanlara vatan haini gözüyle bakılmasın iç güvenlik yasasıyla polis alım yaşı 30 oldu tsk 24 oldugunda yasli gözüyle bakiyor tsk ve içişleri birimlerine alınan personel yönetmeliğini sadeleştirin bu yazımın belirli mercilere iletilmesini istiyorum iyi geceler..

 15. Yusuf Sünnü dedi ki:

  Vatan icin kanımın son damlasına kadar savasmaya hazırım.

 16. Bulent dedi ki:

  Ben 94de bolu komando tugayinin askeri olarak dogu ve guneydogunun muhtelif yerlerinde gorev yaptim.bugun dahi cagirsaniz bacaklarim olmasada yuzumun üstüne sürüne gelirim MADEM ÖLÜM TEK BİR DEFA GELECEK ODA NEDEN VATAN İÇİN OLMASIN..!!

 17. Barış Kaplan dedi ki:

  Ben daha öncede genel kurmaylığa mmail attım.Burayada yazıyorum yaş sınırından dolayı müraacat ededemiyoruz yaşm 30 ben de bu vatanın evladı olarak memleketime can veren yigitler arasnda olmak istiyorum bu kutlu görevde bu yolda kaderimi yaşamak.Çok yaşamak önemli değil önemli olan az zamanda çok şey yapmak. Ölümün bile en şereflisi şehit olup uçmağa gitmek. Her Türk asker doğar.Tanrı Türkü korusun

 18. selahattin dedi ki:

  Bu memlekette yaş engeline ve egitim engeline takılan bir çok insan var bu insanlardan bazıları gerçekten vatanı için canını vermek için can atıyor biride benim önümüz açılsın bu vatanı işid gibi pkk gibi çer çakallara dünyayı dar edebilecek yürekler var

 19. Raşit KORKMAZ dedi ki:

  Selamın aleyküm herkese gerekli şartlar nelerdir öğrenebilr miyim yaş boy vs.. gibi yardımcı olursanız sevinirim selametle…….

 20. Fatih dedi ki:

  Başvuru nerden yapılıyor?

 21. Muhammed Kasım dedi ki:

  Ben gönüllü olarak gerekli eğitimlere tabi tutulup özel kuvvetlere girmek istiyorum fakat henüz askerlik yapmadım ne yapmam gerekiyor.

 22. Muhammed Kasım dedi ki:

  Bu ülkede niceleri var ya düz yolda yürüyemiyorlardı fakat uzman çavuş benim arkadaşlarım var böle yata yata askerlik yapmış Vatan Bayrak nedir bilmez toz pembe herşey ama adam uzman yok böle birşey sadece sizin eğitimlerinizi geçen herkes bu Şerefli Göreve hak kazanır şart budur Vatanını Seven Bayrağını Seven Dinini Seven Eğitimi Geçen Gözü Kara kişi olması yeterlidir başka şarta gerek yoktur bu söylediğimi lütfen dikkate alın…

 23. Ahmet Ay dedi ki:

  Vatanım için can vermeye ve gözümü kırpmadan ölmeye vatanıma göz dikmiş itlerin canını almaya her daim hazırım

 24. şükrü geçmen dedi ki:

  06.08.2015 Tarihinde Acemi birliği olarak Burdur’da askerlik görevime başlayacağım ve özel kuvvetler komutanlığına girmek istiyorum, sanırım usta birliğine almak üzere seçmelere geliyormuşsunuz, seçilirsem onur duyarım, bir yerden başlamak lazım…

 25. gökhan dedi ki:

  Başvuru nezaman hangi sitede de yayınlanacak genel bilgi istiyorum verilmesini rica ederim.
  Teşekkürler

 26. HAKAN IŞIKTAŞ dedi ki:

  ismim hakan ışıktaş balıkesir de yaşıyorum türkiye cumhuriyeti adına gelir gözetmeksizin bu vatan için son damla kanım akan a kadar görev yapmak istiyorum terörü bitirmek için hazırım

 27. Mehmet Emre Ayyıldız dedi ki:

  Vatanım için yaşayıp vatanım için ölmeye HAZIRIM. Emredin Komutanım

 28. Eren Karaman dedi ki:

  Abim Astsubay bende Asker olmak istiyorum. Konu Vatanımız ise her şey varım küçük yaşta eğitim görmek istiyorum ağaç yaşken eğilir abimle hep konusuyoruz zaten Asker olmak benim için herşeyden önemli para vermesenizde olur sadece ailemi koruyun benim için önemli olan tek Vatanım ve Ailem bu yüzden size katılmak istiyorum 6 aylık askerlik yerine sadece bir ömür boyu istiyorum.

 29. zafer toker dedi ki:

  sicilim temiz bu göreve katılmak istiyorum…

 30. Samet dedi ki:

  Hayırlı geceler, başvuru kılavuzu ne zaman açıklanacak. Hergun bakıyorum ama ses yok. Admin arkadas lütfen yardımcı olursan cok sevinirim. Lisans egitim bitti. Tecili bozduracagim, bir sıkıntısı olur mu ne zaman başvuru yapabileceğiz? Ve bu siteden mi yapacağız veya hangi siteden bilen arkadaşlar varsa söylesin.

 31. emrullah dedi ki:

  Suan da. P.atgm olarak. Gorev yapiyorum. Isparta egeirdirde. Egitim aldim. Broveyide aldim allahin izniyle ve. Gures. Sporu yapiyyorum. Ve. Ozel. Kuvvetlerde. Gorev almak istiyorum. Yardimci olursaniz. Basvuru. Icin cok sevinirim. Nasil. Yapcagimi. Bilmiyorum başvuruyu

 32. Mustafa Aydoğan dedi ki:

  Askerliği mi özel kuvvetler komutanliginda ulaştırma eri olarak yaptım görevim gereği birçok tatbilatlara gittim bende katılmak istiyorum

 33. Murat dedi ki:

  8 sene profesyonel Taekwondo sporuyla uğraştım , 2010 yılında astsubay hazırlama okulunu bazı problemlerden dolayı bıraktım.Şimdi vatanımın her yerinde her şekilde görev yapmaya HAZIRIM .

 34. Halil dedi ki:

  Merhabalar, Sözleşmeli Bordo Bereli Alım Tarihleri Ne Zaman Nasıl Başvuru Yapacağız 4 yıllık Üniversite Mezunları Başvurabilecek mi? Yaş Şartı Nedir Kısacası Başvuru Şartları Nelerdir? Bilgi Sahibi Olanların Bilgilendirmesini Rica ediyorum.

 35. Ferhat temel dedi ki:

  Bu yazı kime gidiyor bilmiyorum ama eğer özel kuvvetler Komutanlığında görev yapan bir komutanım okuyorsa 2 dk olsa bana ulaşmasını o kadar çok isterim ki sadecé 2 dakika

 36. Enis SAĞLAM dedi ki:

  Sizlerden tek ricam beni tekrar vatanıma hiZmet için askere alın. Ben ölümden değil gelecek nesillere bırakacağımız mirasımız için endişeliyim. Hiçbir şeyden şüpheniz olmanız 2009-2011 yılları arasında dağlıca ve ileri üs bölgelerinde vatani hizmetimi yaptım şimdi tekrar ve yine diyorum lütfen beni tekrar askere alın son nefesime kadar şerefim ve namusum üstüne yemin ederim mücadele edeceğim. RABBİME EMANET OLUN RAB BU YÜCE GÖREVDE VAZİFE BAŞINDAKİ SİZ DEĞERLİ NEFERLERİ KORUSUN MUHAFAZA ETSİN.

 37. Enis SAĞLAM dedi ki:

  2 gün önce çatışma bölgelerine sevk edilen Özel Harekatçı abilerimiz kabin memurunun “Ne zaman döneceksiniz?” Sorusuna
  “Ölünce” yanıtını verdiler.
  Atsız’ın dediği gibi;
  Delinse yer, çökse gök, yansa, kül olsa dört yan,
  Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
  Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan,
  Ölümlerle eğlenen tunç yürekli TÜRKLERİZ.!!

  Bizler bu şekilde bir neslin evlatlarıyız bu konuyla ilgili yardımınızı rica ediyorum. VATANIM BAYRAĞIM İÇİN HER TÜRLÜ HUSUSU KOŞULSUZ ŞARTSIZ KABUL EDİYORUM
  Lütfen sizlerin desteği ve yardımıyla vatanıma hizmetim için tekrar bana görev veriniz.

 38. BORDO BERELİ dedi ki:

  Ben gönüllüyüm anamda babamda vatan anama babama hizmet etmek boynumun borcudur.

 39. Hasan Koçak dedi ki:

  Selamlar, Yaşım 50, askerliğimi Tank sınıfı Yedek Subay olarak yaptım, Lise ve üniversite yıllarında çok spor(güreş) yaptım, Yadek Subay iken de eğitimlerim çok iyidi,halen günde 10 km hızlı yürüyüş yaparım,formdayım, bordo bereli eğitimlerinden başarı ile çıkacağımı düşünüyorum.
  Allah için Allah düşmanlarıyla şavaşmak en büyük arzum. Bunu değerdirirseniz bana en büyük iyiliği yapmış olursunuz, saygılarımla.. Selamlar..

 40. Resul Ekrem Babadağ dedi ki:

  ALLAH INI SEVEN VARSA BENİ BORDO BERELİ YAPSIN. DAYANAMIYORUM ŞEHİTLERE ARTIK

 41. Kadir dedi ki:

  İsmim kadir ben de özel kuvvetleri girmek istiyorum boks bilek güneşinde madalya va lisansları var bunları onemserseniz sevinirim saygilar

 42. MURAT CEYLAN dedi ki:

  EĞER GERÇEKTEN BİR ALIM OLACAKSA NE OLUR ULAŞIN BANA DIŞARIDAN BU OLAYLARI İZLEMEK ÖLDÜRÜYOR İNSANI ALLAH İÇİN VATAN İÇİN BAYRAK İÇİN KUR’AN AŞKINA ULAŞIN

 43. Oğuzhan dedi ki:

  Çoçukken büyüyünce ne olmak istersin diye sorulduğunda asker olacaım derdim. Hayallerimi inşallah kafama bordo bereyi geçirerek gerçekleştireceğim ve o zaman kendimle gurur duyacagım vatanıma hizmet edeceğim.Herşeye varım yeterki alımlar başlasın.

 44. Merhaba yorumlara biraz göz atmak istedimde arkadaşların birkaçı önemli noktalara değinmiş mesela;
  —————————————————————–
  – Halil Hatipoğlu: “ne çocuklar var çesur ve kararlı ama şu lanet mevzuatlar yüzünden elenmiştir…biride benim inşallah gene torpil olmaz…gönüllülük esas alınmalı….”
  —————————-
  Diyerek konuya girmiş;kardeşim bende onlardan birisiyim sırf TSK’ya girebilmek için cebimde beş kuruş olmadan kışın sokaklarda hergün 8 km yol koşup çeşitli spor tekniklerini uyguluyordum yeri geldi, heryerim çamur oldu ama aklımda tek bir düşünce vardı “Herşey Vatan İçin” ama mülakatlarda ya elendim, yada 3,5 puan ile yedeklere kaldım.

  Herzaman hatayı kendimde ararım ve şunu sorarım acaba nerede yanlış yaptım diyerek hatalarımı düzeltmeye çalışırım yani hiçbir zaman “Herşey Vatan İçin” kelimesinden dönmem ancak diyorum ama bir önceki cümlemi hiçe saymamazlık yapmadan diyorum ki; 3 sene oldu.

  Tabiki, insanlığın gereği; her insan kendine bir aile kurar belirli bir ahlak görgüsü gereği yaşar ancak benim akranlarım ve küçüklerim asker oldular yakın tarihlerde kendileri belirli bir seviyeye geldiler, hem maddi, hemde manevi kendilerine yeni bir hayatın penceresini açtılar.

  Burada bunları söylerken sormak istediğim soru şu; onlarında benim gibi hataları, eksikleri vardı, onlar asker olabiliyorda neden ben giremiyorum; Ben acaba lanetli bir yaratıkmıyım 🙁 ? soruyorum gerçekten ben lanetli bir yaratıkmıyım ondan mı almıyorsunuz beni ?

  Bunu sorarken elbette kin güderek yada nefrete kapılarak değil girememenin verdiği üzüntü ve moralsizlikle soruyorum tabi bu durumlara rağmen moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.

  Biliyorum ki iyi bir Asker her duruma rağmen moralini bozmaz ve buna müsade etmez, her duruma rağmen yeniden hazırlanıyorum çünkü biz doğarken Türk doğduk; parola: Güçlü Ordu Güçlü Türkiye, Herşey Vatan İçin, Ne Mutlu Türküm Diyene; diyerek sözlerimi bitiriyorum…
  —————————————————————-
  – Necdet Köse; “Yaş şartı hakkında bilgi verilmemiş.umarım yaşa değilde bu işi yapabilecek kahramanlara öncelik verirler….”
  +1 diyorum.

  – Mustafa Üstündağ;
  Komutanımız önemli noktalara değinmiş…

 45. aydın dedi ki:

  bordo bereliler zorlu elemeler ve şartlar altında yetişiyorlar dünyanın en iyileri olduklarını zaten herkes bilir ama bu nun nedenide bu şartlara dayanıklı olan insanların seçilmesidir.öncelikle bordo bereli dedinmi ölüme koşan degil ölümü kovalayan insanlardır herkes vatana canını verir buna benda dahilim bende bordo bereli olmak istiyorum ama bu şartlara kendimi hazırlıyorum…İNŞALLAH olucam…ALLAH bu YAR ve Yardımcımız olsun…

 46. onur dedi ki:

  katılma şartları nedir nasıl nereye başvuru yapılır bilen varsa yardımcı olurmusunuz.

 47. mehmet dedi ki:

  36 yasindayim alirsaniz hemen gelirim.

 48. ömer dedi ki:

  özel kuvvetlerde olmayı bütün yüreğimle istiyorum. profesyonel futbol oynadım. fıtness ve box yapıyorum. yabancı dil biliyorum. benim gibi yüreğiyle isteyen bütün arkadaşlarımıza bu yolda yardım etmenizi rica eder iyi günler dilerim. saygılar. sevgiler.

 49. İsmail dedi ki:

  27 yaşındayım seve Seve yapmak isterim cevabınızı bekliyorum

 50. Cahit Metin Adıgüzel dedi ki:

  VATAN SANA CANIM FEDA!… Katılmak istiyorum

 51. şaban dedi ki:

  merhaba nasıl olunur nasıl yol cizicez yardımcı olursanız seve seve bordo bereli olmak isterim.askerliğimi özel koruma yapmış biri olarak

 52. Halil İbrahim dedi ki:

  Merhabalar Alımlar Ne Zaman Olacak.yaş Şartı Var mı? Lisans Mezunları Başvurabilecek mi? Lütfen yardımcı Olun

  • M.A.K dedi ki:

   uzman erbaş olabilmeniz için en az lise ve dengi bir okuldan mezun olmanız gerkemektedir.ortaokul mezunları alınmamakta.Astsubay myo için ygs ye girip başvuru yapmanız gerekmektedir.Sözleşmeli er için internet veya gazetelerden başvuruları takip ediniz.

   • halilibrahim dedi ki:

    sayın admin yanlış anladınız. lisan mezunuyum 89 doğumluyum kkk nin dış kaynaktan subay astsubay alımlarına hazırlanıyorum. internette özel kuvvetlere dış kaynaktan alım yapılacağını öğrendim şuan özel kuvvetlere meslekte olanlar içinden seçim yapılıyor sanıyorum o alımlar bitince mi dış kaynaktan alımlar olacak bilgi verirseniz sevinirim.

    • M.A.K dedi ki:

     doğrusunu söylemek gerekirse özel kuvvetlere sipariş üzere giremezsiniz.Özel kuvvetler kıtada yani sahada her askeri izler ve işte bu tam benim adamım der ve sizinle iletişime geçerler.Önemli olan sizin kıtada yani sahada olan performansınız ve başarılarınız sizi daha iyi yerlere getirebilir.

     Sorularınıza kısa sürede cevap alabilmek için Özel kuvvetler’e nasıl girilir ? kısmından sorularınızı iletin.

 53. Abdulhamit Karaca dedi ki:

  Nereden başvuru yapacağız?Yardımcı olur musunuz.
  Yaşım 19 vatanım için herşeyi yapmaya hazırım.Teşekkür ederim.

 54. BATUHAN ERYURT dedi ki:

  Bu VATANA CANİM FEDA AL BAYRAGİMİZ İCİN YAPMACAGİM EGTİM YAPAMAYACAGİM GOREV YOK NE MUTLU TURKUM DİYENE ALİM ZAMANİNİ SABİRSİZLİKLA BEKLİYORUM.

 55. emrah bozkurt dedi ki:

  Basvuru sartlari basvuru kosullari ne zaman aciklanacak

 56. SİNAN ARSLAN dedi ki:

  07.12.2015’DE UZMANLIK SINAVIM VAR. BAŞARILI OLURSAM UZMAN OLACAĞIM.DAHASI UZMANDAN BORDO BERELİ SINAVLARINA GİREBİLİRMİYİM. BU SORUYU BİLMİYORUM.HANİ DİYORLAR HERŞEY VATAN İÇİN!!!

  HERŞEY MİLLET VATAN VE DEVLET İÇİN
  MİLLET OLMAZSA VATAN OLMAZ VATAN OLMAZSA DEVLET OLMAZ
  DEVLET OLMAZSA VATAN OLMAZ VATAN OLMAZSA MİLLET OLMAZ

  TÜRK OLMAZSA BORDO BERELİ OLMAZ

  SİNAN ARSLAN

 57. Okan ateş dedi ki:

  Slm arkadaşlar bende olmak isterim tabi bordo bereli olmak askerliğimi özel kuvvetler Komutanlığında yaptım 3 ay oldu biteli arkerligim bu subay Assubay alımı orta okul mezunu içinde geçerlimi arkadaşlar

  • M.A.K dedi ki:

   zaten ortaokul mezunları bile uzman çavuşluğa alınmıyorlar.Subay veya astsubay olabilmek için astsubay myo gormen gerek buda bir liseyi bitirmen ygs sınavına girip başvuru yapman anlamına geliyor.

 58. Fatma dedi ki:

  Slm arkadaslar 24 yasinda bayanim. Bayanda alinirmi alinirsa ne şart aranir??yardimci olursaniz seve seve yaparim canimida veririm…

 59. MBÇ dedi ki:

  Bu adamlar efsane 🙂

 60. ihsan dedi ki:

  Ben ihsan yıldırım gaziantep’te yasıyorum.Benim en büyük hayalim Özel kuvvet’lere katılmak.Ve ALLAH rızası için bana vatanım uğrunda ölmek için yardımcı olun 10 ay sonra askerim inşallah lütfen yardımcı olun…

 61. Alperen dedi ki:

  Arkadaşlar boşuna mızmızlanmayın Nasipte varsa alırsın karincadan bile ders Nasipte yoksa bütün cihan önünde serilse sana ters rahman ol derse olur

 62. ihsan dedi ki:

  Şimdi (M.A.K) adiyla yorum yapan özel birliktenmi yoksa bilgisi olan bi arkadami acaba eğer özel kuvvet tense lütfen aranizda yer almamıza yardımcı olun lütfen

  • M.A.K dedi ki:

   Burada benim kim olup olmadığım önemli değil.Önemli olan sizleri doğru yönlendirebilmek soru ve cevaplarınıza en iyi şekilde yanıtlamak.

  • M.A.K dedi ki:

   “Özel kuvvetlere nasıl girilir ?” bölümünden mesaj atarsanız daha kısa sürede cevap alırsınız.

 63. Eray Durmaz dedi ki:

  Adana da lise son sınıf ögrencisiyim.Allah izin verirse askeriyeyi kazanacağım ve Vatanıma Milletime hayırlı bir birey olacağım.Özel kuvvetlere katılmak ve kendimi bu vatana adamak istiyorum.Ben namusum olan bu Vatan için yaşar gerektiğindede bu Vatan için ölürüm.Doğusu batısı hiç farketmez.Burası Türkiye ve bu topraklarda yaşayan herkes ayırt etmeksizin Türk vatandaşıdır.Kimse bu Vatanın bir avuç toprağını bile alamaz,bölemez.Bölmeye çalışanlar geçmiştede olduğu gibi Türkün gücüyle tanışacak ve ağır mağlubiyetler alacaktır.Bu Vatan Şehitlerimiz kanlarıyla kuruldu.Gökte dalgalanan bayrağımız hiçbir zaman inmeyecek,ezan sesi dinmeyecektir.Atamızın da sözüyle bitirmek istiyorum sözlerimi.”Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır.” Bu Vatan uğrunda canını feda eden tüm Şehitlerimizi Allah rahmet eylesin ve mekanları cennet olsun.Allahım tüm Askerlerimize,Polislerimize,güvenlik güçlerimize yardım etsin dualarımız onlarla…
  Allahım inşallah bana da bir gün bu gurur verici mesleği yapmayı nasip eder.

 64. Süreyya dedi ki:

  Ben 2 yillik uni okuyorum bişeye son başvuru yapabilior muyum şimdiden tesekkurler Allah herkesin gönlüne göre versin bende çok istiyorum vatan için canımı vermeye hazırım…

 65. Süreyya dedi ki:

  Ben 2 yillik uni okuyorum son sınıftaki başvuru yapabilior muyum şimdiden tesekkurler Allah herkesin gönlüne göre versin bende çok istiyorum vatan için canımı vermeye hazırım…

 66. karayel dedi ki:

  özel kuvvetlere alım ne zaman yapılacak hala açıklanmadı bilgisi olan var mı ?

 67. yusuf dedi ki:

  Şuan 20 yaşındayım ünv. 1 sınıf okuyorum okuduğum okul iki yıllık ve okul bittikten sonra hiç bisey olamiycam ülkeye suçlu olmaktansa seve seve asker olurum en azından vatana hizmet etmiş oluruz

 68. Ekber dedi ki:

  Selamin Aleykum.Ben Azeri Turkuyum yani wu an Azerbaycanda yawiyorum yaw 27.ulkemizde askerlik yaptim yani Azerbaycanda ozel kuvvetlerde.wuan Turkiyemiz icin vuruwmaya gonulluyum ozel kuvvetler olursa sevinirim.bunun icin nereye muracaat ede bilirim yardim etseniz sevinirim tewekkurler onceden

 69. MUTTALİP dedi ki:

  BAŞVURU NEZAMAN E NASIL OLACAK

 70. ercan dedi ki:

  bu vatan için canımı seve seve feda ederim .Anam yok babam yok bi canım var vatana feda oldun astsubay subay deyilim belki ama sporu çok severim eminim kısa süreden çoğundan üstün olurum.

 71. ercan dedi ki:

  Ercan BAYLAN ben lise mezunu şuan baskı işinde çalışan biriyim .Anam babam öldü 2 kız kardeşim bir abim var .Bu vatan için hizmet yapmayı çok istiyorum sporu çok seviyorum eminimki eğittiğiniz insanlardan kısa sürede üstün duruma gelirim..

  • M.A.K dedi ki:

   bu işte spora badiye veya ona benzer şeylere bakılmaz.Psikolojine, dayanma gücüne, sabrına bakılır.Eğitimlerde ölüme ne kadar yaklaştığınızı hissediyorsunuz.Herkesin katlanacağı psikolojide eğitimler yoktur.Aile kavramı yok, özel hayat yok, herkesi arkanda bırakacaksın, Duyguların orada törpüleniyor. Hiçbir şeye tahammülün olmuyor.Hayatın vatan, millet, bayrak oluyor.Hiçbir şey göründüğü gibi basit değil emin ol.

 72. ersin vardar dedi ki:

  2016 yilindayiz yeter artik …butün operasyonlari uzakdan komandali bi şekilde yapabiliriz…ve askerlerimizi öyle giydirebilirki tek bi kurşun bile zarar vermez…yeter artik NEDEN IMKANLAR KULLANILMIYOR…sakalim yokki dinlesinler. ALLAH ASKERIMIZI KORUSUN !

 73. Ahmet Çevik dedi ki:

  bu yıl içerisinde alım olacak mı yoksa ilerleyen yıllarda mı alım olacak

  • M.A.K dedi ki:

   Her yıl belirli dönemlerde uzman erbaş alımları mevcuttur.”Kara kuvvetleri komutanlığı” sitesinden takip edebilirsiniz.

 74. KADİR dedi ki:

  ABİM UZMAN CAVUŞ OLDU ZTP KULLANIYOR ONUN BİRLİGİNE ALIMLAR GELMİŞ.VE YAPABİLİR GÖZLÜKDEN DOLAYI SUAN YAPAMIYOR AMA GÖZÜNÜ CIZDIRIP GİRMEYİDE DÜŞÜNÜYOR UZMAN ER DE ALIYOLAR.KOPYALA YAPISTIRLA OLMAZ BU İŞLER YALANIM YOK

 75. Mehmed Emin dedi ki:

  Merak ettiğim bir konu var.Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın ”Sözleşmeli Bordo Bereli”adı altında yapacağı subay,astsubay alımları, K.K.K,J.G.K,G.KUR. internet sitelerinde yıl içerisinde yapılan ”Muvazzaf/Sözleşmeli subay alımları”na başvuran kişilerin bu sınavları kazanması doğrultusunda ve girdiği çesitli mülakatları geçtikten sonra yeterli görüldüğü takdirde mi alınacak yoksa bu sitelerden, ”Özel Kuvvetler Komutanlığı sözleşmeli subay alımları” başlığı altından doğrudan mı yapılacak?Çünkü benim işin kaynağından öğrendiğim mevcut olan sözleşmeli subaylardan değil doğrudan ”sivilden” alım yapılacağı yönündeydi ve bunun için KKK personel temin merkezi başkanlığından bilgi alabileceğimdi.Fakat personel temin merkezi başkanlığı bu konunun kendileriyle ilgisi olmadığını söyledi.Yanlış herhangi bir beyanda bulunduysam veya eksiğim varsa yardımcı olursanız sevinirim.

  • M.A.K dedi ki:

   Ö.K.K girebilmek için uzman çavuş, astsubay ve subay olmanız ilk şarttır.Bundan sonraki şart gönüllülük esasına dayanmaktadır.Özel kuvvetler komutanlığında her birimden asker mevcuttur yani SAS, SAT ve MAK komandolarından oluşmaktadır.Özel kuvvetlere seçilmek ve girebilmek için yapmanız gereken uzman olup alacağınız 3.5 aylık süren foça komando ve eğirdir dağ komando kurslarında öncelikle gözle görülebilecek başarılarda eğitimleri tamamlamanız gerekir.Bu süre zarfında her asker gözetim altındadır.Özel kuvvetlere uygun görülen kişilere Ö.K.K tarafından gönüllü olmak isteyip istemediği sorulur.Bu doğrultuda hareket edilmektedir.Direk olarak sivil alımı konusunda bir seçim olmamaktadır.

 76. muhammet dedi ki:

  selam ben muhammet ben sızın hastanızım 17 yasında lıse 3 gıdıyorum lutfen benıde bordo berelıere alın nasıl bordo berlı olunur bordo berelıler neler yapar hepsını orenmek ıstıyorum vatan ugruna canımız feda

  • M.A.K dedi ki:

   YGS puanı ile Askeri myo’larına(hava,kara,deniz) başvurabilirsin.YGS puanı ile giremediğin takdirde uzman erbaşlık başvurusunda askerlik görevinizi yapmadan öncede başvurabilirsiniz.Profesyonel yani uzman erbaşlığa kabulünüzün ve eğitim sürecinde 3.5 aylık süren foça komando ve eğirdir dağ komando kurslarında öncelikle gözle görülebilecek başarılarda eğitimleri tamamlamanız gerekir.Bu süre zarfında her asker gözetim altındadır.Özel kuvvetlere uygun görülen kişilere Ö.K.K tarafından gönüllü olmak isteyip istemediği sorulur.Bu doğrultuda hareket edilmektedir.

 77. muhammet dedi ki:

  cok ıstıyorum sızın gıbı olmayı
  sıze ulasmayı

 78. Gökalp Akca dedi ki:

  Her Şey Vatan için !!!!!!!!!
  Allah Türk Akerlerimizi Korsusun İnsallah

 79. Gökalp Akca dedi ki:

  Hayallerimi Yaşayansınız Siz………
  Almanyalı Gökalp Akca dan Selamlar……..
  HER ŞEY VATAN İÇİN
  HER ŞEY VATAN İÇİN
  HER ŞEY VATAN İÇİN
  HER ŞEY VATAN İÇİN
  HER ŞEY VATAN İÇİN
  HER ŞEY VATAN İÇİN

 80. Anıl emre dedi ki:

  Öncelikle merhaba 16 yaşındayım tek hedefim özel kuvvetlerlere katılmak bunun üçin şimdisen kendimi hazırlayabilirmiyim

  • M.A.K dedi ki:

   YGS puanı ile Askeri myo’larına(hava,kara,deniz) başvurabilirsin.YGS puanı ile giremediğin takdirde uzman erbaşlık başvurusunda askerlik görevinizi yapmadan öncede başvurabilirsiniz.Profesyonel yani uzman erbaşlığa kabulünüzün ve eğitim sürecinde 3.5 aylık süren foça komando ve eğirdir dağ komando kurslarında öncelikle gözle görülebilecek başarılarda eğitimleri tamamlamanız gerekir.Bu süre zarfında her asker gözetim altındadır.Özel kuvvetlere uygun görülen kişilere Ö.K.K tarafından gönüllü olmak isteyip istemediği sorulur.Bu doğrultuda hareket edilmektedir.

 81. ahmet dedi ki:

  selam bu vatan için bir çok kişi görev yapmaya hazır ama önümüze bir çok engel konuluyor lisans mezunu olmak kpss den yeterli bir puan almak bu gibi şartlar ortadan kaldırılsa sadece kendi bünyesinde sınav yapılsa bir çok kişi ülkesi için görev yapabilir. şuan 4 bin özel harekat polisi alınacak ve lisans mezunu istiyorlar ülkemizde üniversite mezunları %70 işsiz olarak geziyor ve bu mezunlardan % 10 anca bu tip görevlere başvuru yapmıştır . ama dediğim gibi kendi bünyesinde sınav yapılsa bir çok kişi polis ve asker olarak görev yapacaktır. mümkün olduğunca bu gibi şikayetleri dile getirmeye çalışıyorum PÖH de başvuru tarihi uzatıldı yeterli başvuru olmadığı için ama bazı şartlar kaldırılırsa lisans mezunu olmak gibi bir çok kişi baş vuru yapabilir ve görevine başlayabilirdi.

  şikayetim umarım yetkililere ulaşmıştır .

  iyi çalışmalar.

  • M.A.K dedi ki:

   Asker olabilmek için ortaokul mezunu olmanız ve gerekli boy kilo oranlarına sahip olmanız gerekmektedir.Uzman Erbaşlık için 25 yaşını geçmediyseniz başvurabilirsiniz.

  • M.A.K dedi ki:

   uzman erbaş olabilirsiniz.

 82. mustafa dedi ki:

  Evet bende askerligimi mavi bere olarak 3 sene once yaptım. Ve bordo bereli olmam için okul engeli konuldu. Çok saçma geliyor bana sağlık ve diğer prosudurleri geçtim. Okul yuzunden olmadı. çok saçma çoğu arkadaşimda spor ve benzeri seylerden gecemediler

  • M.A.K dedi ki:

   uzman onbaşı olabilirsiniz.Fakat profesyonellik açısından bazı şartlara sahip olmanız gerekmekte.Bu şartlar sizin açınızdan kötü veya olumsuz gözüksede önemli kararlardır.Okul okumak veya bitirmek sizin seviyenizin ne kadar iyi olup olmadığının göstergesidir.

 83. TAYFUR ALTINDAL dedi ki:

  vatan için üstüme düşen görevi yerine getirmeye hazırım ne lütfen cevap verin

 84. efkan dedi ki:

  Eger kı gercekten alım varsa benı bu vatan ıcın seve seve gıderım gozumu kırkmadan 2 sene uzman cvs yaptım mus hakkarı yuksek ovada ben bu serefsızlerın boyle canımızı acıttıkca oluyorum keske sehıt olsam hıc olmadı seıt oldu dustu desınler hıc olmadı vatanım ıcın savastım sehıt oldum desınler her ne olursa olsun gercekten alım varsa ben burda hazırım bu vatan ıcın kımse yasına bakamsın ben 26 yasındayım

 85. yusuf yenigün dedi ki:

  yaş şartı tutmadığı için yüksek lisans yapıyorum 2017 de bitecek lütfen ilan açılacaksa yaş şartını esnetin önemli olan testleri geçmek değil mi? her gün idmanlıyım ve mutlaka başvuru yapacağım.

 86. Birol Aydın dedi ki:

  Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
  Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
  Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,
  Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

  biz beş kardeşiz ve en küçükleri benim 30 yaşındayım,bir gün öleceksem eğer bunun sadece vatan için olmasını temenni ederim,diğer abilerim ve ablam aileme yeter. hiçbir şekilde ne parti ne de cemaat bağlantım var,biz küçük yaştan beridir öğrettikleri tek şey vatan ve bayraktır.ben sizler gibi o üniformayı layıkı ile taşıyacağıma ve günü geldiğinde hakkı ile canımı vereceğime inanıyorum.tek dileğim ve isteğim bir gün özel kuvvetler bünyesinde görev almaktır. Rabbim bu duamı inşşaallah kabul eder.

 87. Ozkan dedi ki:

  31 yaşındayım yasimin gectiginin farkındayım bende sizler gibi vatana hizmet sizin gibi vatan için elimden geleni yapmak istiyorum benide aranıza almanızı sizinle omuz omuza catismayi ulkemizi temizlemeyi çok istiyorum yardimci olabilirmisiniz ozkan sener

 88. CİHAT dedi ki:

  Bende bordo bereli olmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 89. ihsan dedi ki:

  Bordo bereli olmak istiyorum artık yahu

 90. MUSTAFA dedi ki:

  ADMIN SORU 1 MAK DENİLEN KİŞİ ÖKK Mİ SORU-2-ADAYLARA YAPILAN TESTLER NELERDİR SAYGILARIMLA MUSTAFA

  • M.A.K dedi ki:

   Ön Sağlık Muayenesine giresiniz.Fiziki Yeterlilik testlerinde; Barfiks, mekik, şınav ve uzun mesafe koşu vardır.Bu aşamalardan sonra seçilirseniz ‘Sözlü Mülakat’ aşamasına geçersiniz.Sözlü Mülakat aşamasındaki değerlendirme sonucunda kabul edilirseniz asker olursunuz.

 91. tayfur altındal dedi ki:

  vatan için ölmeye her zaman hazırım

 92. Berkay dedi ki:

  KOMUTANIM ASKERDE UZMAN ÇAVUŞ OLARAK KALIP ÖKK GİRMEK İSTİYORUM ANCAK SIRTIMDA TATİLDEN KAALAN GÜNEŞ YANIĞI VAR BU NEKADAR SIKINTI YARATIR BAŞKA HİÇBİR SAĞLIK PROBLEMİM YOKTUR 1997 2017 3 TERTİP SAYGILAR…

 93. emre dedi ki:

  18 yaşındayım tek hayalım ozel kuvvetlere gırmek lutfen yardımcı olun

  • Ejdadımın izinde yurumek istiyorum zamanında bu topraklar için akmış kanların içine karışmak istiyorum gerekirse kanımı gerekirse canımı feda edip vatanıma milletime bütün bedenimle ruhumla sahip çıkmak koruyup kollamak istiyorum hayatımın en buyuk en kutlu hayalidir özel kuvvetler allah nasip ederse emelime ulaşmak istiyorum canı cananı butun varımı alsında hüda etmesin beni tek vatanımdan dünyada cüda bütün yüreğimle kalbimle bu vatan görevine gönüllüyüm bismillah der sükreder vatanıma koşulsuz hizmet ederim.

   Bilgilerinize Arz Ederim…

 94. Mevlüt dedi ki:

  31.07.2016 KARAMAN
  selamünaleyküm ismim Mevlüt GÜLÇİÇEK yaşım:23 her Türk vatan sevgisini içinde taşır. Bende içimde taşıyanlardanım ve VATAN Millet İSLAM uğruna herseyi yapmaya hazırım lakin önümdeki engel şuan lise mezunu olmamam ve özel kuvvetlerde yer almak istiyorum saygılarımla.

 95. ali ALIM dedi ki:

  Merhaba Her Turk Erkeginin Hayali Oldugu aBordo Berel BENDE OLMAK İSTİYORUM.BUNUN İCİN NEREYE BASVURABİLİRİM.ASKERE DAHA GİTMEDİM.KOLUMDA DOVME VAR BU BANA ENGEL OLUR MU.

 96. Muhammef dedi ki:

  Selamın aleyküm ismim Muhammed askerlik yaparken askerde kalmayı çok istedim ama imam hatip lisesi mezunu olduğum için kabul edilmedi vatanımı çok seviyorum yardımcı olursanız sevinirim Allah razı olsun Rabbim sizleri korusun.

 97. fehmi dedi ki:

  sayın devlet başındaki büyüklerime
  bu vatan için her an ölmeye hazırım
  yeterki bir ışık saçın seve seve koşarım
  tek istegim vatan sağolsun

 98. berat dursun dedi ki:

  ben bi türk vatan evladıyım ve bbordo bereli olmak istiyorum fetoculardan teklif geldi reddedim geçen sene darbeye karşı durduk vatana sahip çıktık bize de siz sahip çıkın abi emir dinler söz dinlerim ebni vatan millet bayrak devlet din için can vermeye hazırım beni bu mazlumların göz yaşları yaktı abi yerimde duramıyorum yaşım 19 abi sizden tek istedgim şehit olursam beni medineye gömün eger devletim sıkışık sa haca giden birine nasipse biriktirecegim parayı verin ve benim başımla kalbimi bi torbaya koyun içine sahipsizlerin sahibi bu günahkar kul senin yolunda sahipsizce gitmeye çalıştı ve saan kavuşma hasreti ile can verdi yazım hacı amcaya verirseniz sevinirim bu benim vasiyetimdir ben hazırım abi şehit olana kadar dediginizi yapmaya düşmana uyku uyutmamaya hazırım lütfen bana ulaşın

  • berat dursun dedi ki:

   ksusura bakmayın yanlış yamışım geçen sene teklif geldi yazcaktım teredüdü etmeden darbeye karşı canımızı hiçe sayıp bende çıktım dışarım lütfen yardımcı olun

 99. Ersin tatar dedi ki:

  Hiç birşey gözüme gelmez vatanın yoksa yerinde yok vatana millete uzanan el değil beden beyin parçalanmalı bende seve seve katılırım ama Nasıl başvurulacak bi bilgisi olan varsa yayınlasın arkadaşlar

 100. cengiz dedi ki:

  valla 33 yaşındayım 33 milyon parçaya bölünsem vatanımdan vazgeçmem herzaman hayallerimin en başında boro bereli askerlerimizin arasında yer almak isterdim

 101. vatansever genc dedi ki:

  Abi gerekirse ben para vereyim benide alin ozelkuvvetlere dayanikli ve gucluyum vatan icin hersey ypilir yapmak boynumun borcu icisleri bkanligina sesleniyorum sadece gonullulerden olusan bir ordu kuralim terore karsi bakalim kaliyormu teror meror saygilarimla…

 102. Hasan KILIÇ dedi ki:

  Selamunaleyküm
  Askerliğimi 2000 yılında güvercinlik özel kuvvetler komutanlığında 3.alay komutanımızın şoförü olarak yaptım acemi birliğinde 1000 asker içinden seçildim. Sizlerden isteğim yaş sınırını lütfen kaldırmanız ben bile bu yaşıma rağmen kondisyonumu koruyorum. Bende görev almak istiyorum.

  Komutanımın dediğini hiç unutmam kursiyerler geldiği Zaman eğitim komutanlarımıza kursiyerler için ilk önce şunu sorardı. İlk önce İmanına bakın İmanı zayıfsa bizi cephede bırakır kaçar. İman bizim için ilk öncelik derdi.

  Burdan komutanım

  Mustafa Baysal’ın ellerinden öpüyorum.

  Lütfen yaşa bakmayın

  imanımıza ve istekliliğimizi göz önünde tutun.

 103. Kimse gücümüzü bilemez dedi ki:

  Öncelikle gönüllü lük esastır ciddiyetini dayanarak. Söz er olarak suan Dağlıca da görev yapmaktayım. 2012 de Jandarma iç güvenlik özel asayıs timi olarak tunceli de 15 ay vatani görevimi yaptım. Lise açıktan okuyorum suan 03 Eylül de 24 yaşım bitti 25 den gün aldık.2019 da sözleşmem bitiyor 27 yaşımda oluyorum 28 gün almış olacam benim bi beklentim yok benim gönlümde aşk para hayat yok.Atalarımdan bana kalan bu cennet vatan kutsaldır.kutsal olan bu vatanada boynum kıldan incedir gerekse hayatta kalmak ve nice hayat yaşayanların hayatını canım pahasına kurumaak savunma k isterim şu lise olayı canımı çok sıkıyor lise mezunu değilim Die görevimi iyi yapamam anlamına gelmez ben arazide lise de üniversite mezunları nı gördüm.ben cebimden çıkaracak okuyanları da gördüm eyvallah bu can bu bendende oldukça bu yürek bu sitede olur başım gözüm üstüne arz ederim

 104. Kimse gücümüzü bilemez dedi ki:

  Bu yürek bu işte yazdım sitede yazmış akıllı tlf hey Alazım 🙂

 105. Kimse gücümüzü bilemez dedi ki:

  Şimdiye kadar g3.hk33.diktorof.bixi. mg3. Ucaksavar. T40 bombaatar.RPG 7 .el bombası gibi vs envaterimizde bulunan silahları kullandım.aynı zamanda başarı belgesine aldım arz ederim

 106. osman oğuz çalışkan dedi ki:

  iyi günler ismim oğuz üniversite öğrencisiyim fen lisesi mezunuyum özel kuvvetlere başvurmak istiyorum yaşım 20. başvurmak için rehber yardımı istiyorum.

 107. Osman KUNTBİLEK dedi ki:

  SA abılrım işte hayellerimi gerçekleştirecek fırsat ayağıma kadar geldı daha yasım 18 ama bu vatan mıllet için gözümü kırpmadan ölmeye razıyım.çünkü VATANSIZ,MİLLETSİZ ,BAYRAKSIZ ,hiçbir devlet olmaz ALLAHTAN bu askerlik şartı kalktı çok sevınıyorum şimdi ünüvertede okuyorum ama vatan ‘ım için yarın gel deseler ban bugun akşamdan çıkar gelirim söz konusu vatan ise . inşallah seciliriz ALLAH(CC) yardımcımız olsun kardeşlerim
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
  ALLAH BİR VATAN BİR BAYRAK BİR

 108. SALİM DURU dedi ki:

  SINAVSIZ ŞARTSIZ ,YAŞA BAKILMADAN HER TURK VATANDAŞININ BAŞVURDUĞU TAKTİRDE ALINMASI GEREKİR GEREKİYOR BU ZAMANA KADAR HEP MEVZUAT YÜZÜNDEN VEYA MEVZUATLAR YÜZÜNDEN BİR ÇOK TÜRK EVLADI ÜLKESİNE TERÖRİST OLMUŞTUR BU MEVZUATLARI ANAYASADAKİ GİBİ YAŞ ŞARTLARI VE EĞİTİM KRİTERLERİ GİBİ MEVZUATLARI KALDIRIP GERÇEK VATANSEVER MİLET SEVERLERDEN OLUŞTURARAK VATAN EVLATLARI HAK ETTİĞİ KONUMA KAZANDIRMASI GEREKLİDİR VATAN EVLADI SAÇMALIKLARLA DOLU MEVZUATLAR YÜZÜNDEN YOK KPSS YOK YAŞ ŞARLARI GİBİ KRİTERLER YÜZÜNDEN TERÖRİSTLEŞTİRMİŞTİR ESKİ TÜRKİYE O YÜZDEN YENİ TÜRKİYE HER YAŞA VE HERKEZE HİTAP ETMELİDİR .LİSE MEZUNU OLMAMA RAĞMEN TAKTİR VE TEŞEKÜR BELGELİ BOLU 2 KOMANDO TUĞ KO0MUTANLIĞI SERTİFİKAM VE ÇAVUŞ DİPLOMAM OLMASINA RAĞMEN YILLARCA POLİS OLMAK ÜLKEME SUBAY ASTSUBAY OLMAK ÇOK İSTEME RAĞMEN ÜLKEM OLAN ESKİ TÜRKİYE TERÖR KAPILARINA DOĞRU İTMİŞ VE İTELEMİŞ MEVZUATLARINA HAYIR HAYIR HAYIR DİYEREKTEN ÜLKEM İÇİN BENDE VARIM DİYORUM

 109. mahmut kurtoğlu dedi ki:

  bu vatana sınavla asker alınmaz sınavla kazanılan askerlik ay sonu maaş almaktan başka bir şey değildir.
  özel kuvvetlere katılmaktan gurur duyarım.

 110. YAVUZ dedi ki:

  S.A Ayanıza Taş Deymesin. Yaş 28 Hep bişeye takıltık yol gösterende olmayınca kaçırdık hep fırsatları fırsat verilsin gelelim. 1988 doğumluyum sağlığım her açıdan iyi durumda alın bizide en azından sınavlarına girebilelim şansımızı deneyelim. Maşallah 50 60 yaşlarında abilerimiz hala çetin çatışmalara giriyor. bizler daha 28 yaşında ömrümüzün en verimli zamanında evimizde oturmak hiç mutlu olmadığımız ve olamıycamız işlerde çalımak zorunda kalıyoruz. Her MÜSLÜMAN TÜRK evladının içinde olan aşk oldukça kalbimizde hep bi yanımız orda yanınızda olmadığımız için eksik kalıyor. 15 aylık askerlik yapıp hayat boyu bu askerlik anılarımızla yaşıyoruz. daha ne diyim..

 111. Mehmet dedi ki:

  18.09.1988 dogmluyum sartlara bakamadim biz basvurabliyoruz mu lutfen biri bisi desin tesekkurler

  • M.A.K dedi ki:

   M.S.B sitesinde ‘duyurular’ kısmından Özel Kuvvetler Personel Temin şartlarına bakabilirsiniz.

 112. Yildirim Çağan dedi ki:

  Adim yildirim çağan almanyada yasiyorum 17.10.1987 dogumluyum boyum 1.78cm kilom 100 kg almanyada boks,kafes dövüsü,güres ve kickbox yaptim toplam spor hayatim bes sene boks yaparken kafes dövüsünede gitim o zamanlar bir haftamin tamami sporlan geciyordu fakat almanyaya liseyi birakipta geldigim icin lise diplomam yok almanyadada ne bir meslek egtimim var nede karnem var benide bu vatanimi dinimi imanimi korumak icin bir görev verilirse seve seve yapmaya hazirim.

 113. Mikail dedi ki:

  Selamün aleyküm daha yaşım 19 olduğu için lisans yada önlisans programı bitirmedim yaş sınırlaması önümüze engel bu sınırın kaldırılmasını istiyoruz ben de vatan uğrunda canımı gençliğimi hayallerimi boşverdim ama yaş önüme büyük bir engel bu işe çözüm bulmalıyız Allah a şükür hiç bir sağlık sorunum yok gençliğin maddeye aktığı bu dönemde hiç bir madde kullanmadım aklım fikrim vatan alın bizi de

 114. arif yılmaz dedi ki:

  1971 kilis doğumluyum vatanım için gözümü kırpmadan ölmeye hazır bir neferim evliyim 2 kızım 1 oğlum var evlatlarım annesiz babasız yaşar ama vatansız asla yaşayamazlar bu sebeple vatanıma gözdiken adı herne olursa olsun bütün vatan hainlerine karşı her daim hazır olduğumu bildirmek isterim.

 115. emre dedi ki:

  20 yaşındayım besyo okuyorum vatanım için her şeyi yapmaya hazırım yaklaşık 7-8 yıldır sporcuyum bordo bereli olmak istiyorum bunun icin neler yapabilirim yardımcı olurmusunuz(beni alıp yetiştirin)

 116. emre karataş dedi ki:

  20 yaşındayım besyo okuyorum vatanım için her şeyi yapmaya hazırım yaklaşık 7-8 yıldır sporcuyum bordo bereli olmak istiyorum bunun icin neler yapabilirim yardımcı olurmusunuz(beni alıp yetiştirin)

 117. Abdurrahman dedi ki:

  Ben ABDURRAHMAN SOYLUĞAN köylümün ÖMER HALİSDEMİRDEN Bağramızı teslim aldım bunu devam ettirmek istiyor vatan için şehit olmaya hazırım yardım edin.Niğde/Bor

 118. Mümin IŞIK dedi ki:

  ismim Mümin … doğum tarihliyim ilk orta lise tahsilimi … tamamladım askerliğimi acemi:ısparta /eğirdir çvş tlg okulu eğt.merkz k.lı usta: kayseri 1 komando tugayı 4 tab. 10 blk çvş olarak 2001 de teskere aldım bircok uzman çvş sınavına girdiysemde en cok uzm onb sınavından 67.00 aldım uzm jandarmayada girdim fakat kazanamadım. imkan verilirse k.k.k ‘da her göreve razıyım.ben ülkemin gerçek neferiyim.ülkem için her göreve her yerde her zaman hazırım.şuan kamuda ptt banka olmak üzre şuan en son kamuda 4 yıldır … görevlisiyim.
  ne mutlu türküm diyene ne mutlu bu ülke için her zaman her yerde hiç çekinmeden canını bu ülkeye adamış insanlara allah askerimizi ve ülkemi korusun.

 119. Sedat Gönen dedi ki:

  Şuan Özel Kuvvetler’e alınacak olan muvazzaf astsubaylıkla ilgili mülakatları geçtikten sonraki aşamalar neler ? Bir de 4 yıllık fakülte mezunu olduktan sonra astsubaylıktan subaylığa rütbe yükseltme olanağımız var mı ?

 120. Mert küçükarabacı dedi ki:

  21 yaşındayım askeriğimi üniversite okuduğum için henüz yapmadım özel kuvvetlere girmek bordo bereli olup vatanım milletim bayrağım için elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım başvuru için napmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

 121. Mustafa Fırat dedi ki:

  Lİse son ögrencisiyim 19 yaşındayım Askeriyeye girmeyi istiyorum ALLAH için yardımcı Olun Ne yapmaalıyım

 122. Oğuzhan ARSLAN dedi ki:

  Özel Kuvvetlere ölmek için değil öldürmek için katılmak istiyorum,Memleketin her yerinde bulunup bu göreve layık bir şekilde eğitim alıp kendimi geliştirip ülkem için her cephede savaşacağıma namus sözü veriyorum.Siz degerli komutanlarımdan yardımlarınızı rica ederim.
  Saygılarımla

  • M.A.K dedi ki:

   Özel Kuvvetler’de bulunan hiçbir asker öldürmek üzere yetiştirilmez.Görevi öldürmek değildir, kurtarmaktır.

 123. MÜŞERREF AYDEMİR dedi ki:

  eğitim durumum düşük ama eğitim sadece kağıt üzerinde görünen bişey
  O KADAR COK YERE BAŞVURU YAPTIM BENİM VATAN AŞKI BAMBAŞKA ANLATILMIYOR KEWLIMELER KIFAYETSIZ KALIYOR BİRİLERİ GÖRSÜN ARTIK BİZİ…

 124. Emre dedi ki:

  Özel kuvvetlerle ilgili soru sormak istiyorum nereden bişeyler ögrenebilir sormak istediklerimin hiç biri sitede yok

 125. Mustafa dedi ki:

  Ismim mustafa çocukluğumdan beri asker olmak istiyorum eger bu vatanda buyuduysek bu vatanda dogduysak gerektigindede olmesini bilmeliyiz.bizim başka vatanımız yok bu böyle bilinsin.insan bir kere olur be öleceksek vatanımız namusumuz için ölelim türklüğe türk insanına bu yakisir.Ben MUSTAFA TURKDONMEZ SAMSUN

 126. Hulusi Duman dedi ki:

  Bu yolda para için kayıt yaptıranlar, maaş için kayıt yaptıranlar şimdiden vazgeçsin.. bu yolda canımı kanımın son damlasına kadar vatanımı korumaya yemin ettim.. Allah çok istiyenleri bu meslekte mükafatlandırsın inşallah. Allah bizi bu yoldan ayırmasın. Hulusi DUMAN IĞDIR

 127. Emre dedi ki:

  Üniversite 3.sınıf ögrencisiyim 20 yaşındayım özelkuvvetlerde yer almak istiyorum 1 yıl sonra başvuru yapacagım kendimi nasıl hazırlamalıyım yardımcı olurmudunuz bi şekilde birilerine ulaşmaya çalıyorum ama yok son çözüm ne pasına olursa olsun biriyle göşmek.

  • M.A.K dedi ki:

   Öncelikle iyi bir birey ve vatansever olman lazım.Ecdatlarının kanını damarlarında hissetmen o ruhta olman birincilik ve başarı açısından çok önemlidir.Zaten bu bilinçte olan ve gerçekten istersen işin yarısını bitirdin.Diğer yarısı ise bu yolda hareket etmen ve yapman gerekenler.Öncelikle sigarayı bırak.1 senelik sürede düzenli uzun koşular yapman ve mekik, şınav, barfiks gibi branşlarda seri olman.Vücut için spor yapmayı da ihmal etme.Başarılar.

   • Emre dedi ki:

    İstediğim cevap bu degil bunları biliyorum zaten sporcuyum
    Benim sizden ögrenmek istedigim spor alanında degil diger alanlarda nasıl gelişmek
    Şöyle izah edeyim mesela egitim genel kültür birde şunu eklemek istiyorum umarım böyle güzel bir kurumda torpil denilen şey yokturdur. inşaallah

    • M.A.K dedi ki:

     Torpil hiçbir şekilde yoktur.Özel kuvvetler askerleri alınlarının akıyla kazanır ve girerler.Dünyanın en iyi askerleri olmamızın sebebi ruh ve inançtır.Torpil olsaydı dünyanın en iyi askerlerine sahip olamazdı özel kuvvetler.Eğitim konusunda bilgi verme gibi bir yetkim yok.Genel kültürün olmalı ama önemli olan bunlar değildir.Dayanıklılık ve sabır bu işin püf noktası.Rütbe, konum, birim vs. ve askeri eğitiminize göre 1-5 yıla kadar süren eğitim süreci vardır.Her türlü eğitimi alırsın hava, kara, deniz, çöl, kar her türlü şartta tek başına görevini icra ettirecek şekilde eğitilirsin.4 dili konuşur en az ikisini ana dilin gibi bilirsin.Özel kuvvetleri konu alan filmi izlediğini düşünüyorum.Oradaki eğitimlerden pay biç.Gördüklerin, görmediklerinin yanında bir hiçtir.Umarım sorularına cevap verebilmişimdir.

     • Emre dedi ki:

      Okuduklarım beni çok mutlu etti teşekür ederim ve hedefime ulaşma arzusu ile sabırla bekliyor ve çalışıyorum

     • Emre dedi ki:

      Benle birlikte gardaşımda gelmek istiyor onun sorusu ize belli belirsiz jilet izlerinin sorun olup olmayacagı

     • M.A.K dedi ki:

      Malesef ki özel kuvvetler askeri olabilmek için vücut bölgesinin hiçbir yerinde faça izi, dövme, leke izi, ameliyat izleri gibi şeylerin olmaması gerekiyor.Çünkü vücuttaki herhangi bir iz, düşman tarafından damgalanmanız ve yakalanma riskinizin olduğu anlamına gelir.

 128. Eren dedi ki:

  ben askerligimi yeni bitirdim.özel kuvvetlere katılmak istiyorum ama ortaokul mezunuyum katılmak için şartlar nelerdir

 129. MUSTAFA dedi ki:

  BAŞVURU YAPTIK YÜCE ALLAH’IN İZNİ İLE MÜLAKATLARA GİRİP ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM…

  SAYGI VE SEVGİLERİMLE SELAMLARIMI GÖDERİYORUM
  ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN…

 130. Yigit dedi ki:

  Sinava cagrildim. Sinava giderken sakal felan kesmemiz gerekiyor mu?

 131. ismail dedi ki:

  Usta ben 17 yasindayim ozel kuvvetlere gelecem ben istedigim surece kimse engel olamaz oraya gelmemin nedeni ise ölmek..

 132. gökhan dedi ki:

  21 yaşında lise mezunuyum maddi durumlardan dolayı üniversiteyi okuyamadım önlinsan ve lisans sartları arandıgı için basvuru yapamadım komutanlarımız burayı görüyorlarsa benim gibi gençlere yol gösterebilirmisiniz teşekkürler.

  • M.A.K dedi ki:

   Bu şartlarda 21. yaşınızı bitirmeden, uzman erbaş olarak orduya girebilirsiniz.Daha sonraki adımlar size kalmış.En yakın askerlik şubesine giderek konu ile bilgi alabilir, başvuru yapabilirsiniz.Uzman Çavuş olabilmeniz için 21 yaşınızı bitirmemiş olmanız gerekmektedir.

 133. Ali Turan dedi ki:

  Ben Ali hakkari Yüksekova da askerim özel kuvvetler de uzman olmak istiyorum sadece yardımcı olursanız sevinirim sadece oluyum yeter para pul istemiyorum yeminle

 134. Tuğrulll dedi ki:

  Benim sağ elimde serçe parmağımın üstündeki disk kemiğinde vurmaya bağlı çok az bir kayma var bu beni etkilermi fiziki testten geçebilirmiyim

 135. Fatih dedi ki:

  S.a ben bu sene ygs ye girdim ve lys sinavini bekliyorum bu sinavlardan sonra veya önce özel kuvvetler girmek için yapmam gerek bişey varmî sadece gözümde 2.50 derece miyop var onda da lazer amelyati olmayi düşünüyorum sorun olurmu

  • M.A.K dedi ki:

   Askeri okullara girebilmek için derecesine bakılmaksızın Renk körlüğü, şaşılık, miyop, hipermetrop ve astigmat. herhangi bir göz kusuru bulunmamak ve lazer ameliyatlısı olmamak şartı vardır.

  • ahmet cesur dedi ki:

   liseyi bitirdekten sonra özel kuvvetlere girebilio muyuz

 136. Bekir dedi ki:

  Kardeşlerim oncelikle herkes gibi bizde bu yolda canimizi ortaya koymaya hazırız.Rabbim herkesin hakkinda hayirlisini versin insallah herkesin nasibi istedigi olur.Bu yolda once birbirimize dua etmemiz gerekiyor insallah etmenizi temenni ederim.Sorum su :18 yasindayim ygs ye girdim özel kuvvetlere gitmek icin ne yapmam lazim yardikci olursaniz allah razi olsun.
  BEKİR GÖKÇAY

 137. Bekir dedi ki:

  Bu arada görüyorum ki cogu kimse çok sabırsız davranıyor.Nasip bu isler.Bu yola bas koyduysak hepbirlikte sabırlı olmamız gerekir.Gorevde asil olanda sabır degilmidir

 138. Fatih Özbey dedi ki:

  42 yaşındayım. Bırakın maaşı 42 bin defa canım feda olsun. Keşke ve yeterki bir ses bir emir haydi göreve dese.. Başım gözüm canım ruhum üstüne..

 139. Ramazan dedi ki:

  Adım ramazan ERTÜRK kimlikte 1988 doğumluyum asıl yaşım 26 sesimi kimseye doyuramıyoRum yaş ve şartlar benimgibileri resmen harcıyor bende bu kutlu yola girmek istiyorum

 140. Fatma dedi ki:

  Selamün aleyküm abilerim Ben 17 yaşındayım tek hayalim şehit olmak özel kuvvetlere başörtüsü ile bu kutsal görevi icra etmek mümkün müdür sağolun Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah amin

 141. Omer caliskan dedi ki:

  Ben omer caliskan ozel kuvvetlerde yer almak istiyom cnm bu vatana feda olsn yardimci olursaniz sevinirm

 142. Turgay dedi ki:

  Adım Turgay İlbay 1998 doğumluyum bu sene lise mezunu olucam uzman erbaş olursam üstün başarı göstererek Özel Kuvvetler’e başvuru yapabilirmiyim bir Bordo Bereli olmayı çok istiyorum.

 143. FURKAN dedi ki:

  ismim Furkan Özel kuvvetlerde yer almak istiyorum bazılarının vatan sevgisi sonradan olur. yaradan yaratmış bu vatanı hayırlı evlat olmak için.Bana düşün de toparağımı vatanım için milletim için korumak. yaşım daha 17 hayırlısıyla olurum inşAllah

 144. yaş 17 alın beni göreve aklım başımda allaha şükür alın beni elim silahta tutar sıkıntı yok

 145. Yakup dedi ki:

  Ben jandarma komando uzman çavuşum özel kuvvetlerde görev yapmak istiyorum heryere baş vurdum ama kimseler bi dönüş yapmıyor evet şartların hepsini biliyorum Assubay üstçavuş değilim ama bu vatan İÇİN görev yapmaktayım Ve görevimin devamını özel kuvvetlerde yapmak istiyorum nolur bana yardımcı olun görüşeceğim kişiler kimse onlarla iletişime geçmek istiyorum Ve bu görevde bende olmak istiyorum Ve yılmadan yıpranmadan özel kuvvetlere girene kadar bu çabam devam edecektir

 146. Yakup dedi ki:

  Evet rütbe olarak düştüğüm belki ama yıllardır azimle mücadele ettim uzman çavuş oldum kim ne derse desin ben özel kuvvetlere girmek için herşey yapacam gerekirse genel kurmaylığa kadar yazacam şimdiden Rabbim sizleri korusun

 147. İbrahim bulut dedi ki:

  Ölmek icin deyil yasatmak icin görevdeyim..

 148. Mehmet dedi ki:

  Asteğmenler özel kuvvetlere geçiş yapabiliyormu?

  • M.A.K dedi ki:

   Asteğmenleik, üniversite bitirip askerlik hizmetini yerine getirmek için askere giden kişilere verilen rütbedir.Terhisinize yakın bir tarihte kalma isteğinizi belirtebilir TSK’nın isteği doğrultusunda TSK’da kalabilirsiniz.Bu süreçten sonra Özel kuvvetler’e başvuru yapabilirsiniz.

 149. Halil dedi ki:

  Sa.yaşım16 bir bordo bereli olmak istiyorum beni alıpta eğitirlerse ileriye büyük şeyler başaracağmı düşünüyorum askeri okullarda kapandı ne yapabiliriz bize yardımcı olun her şey vatan için dönerseniz sevinirim

 150. İsmail özön dedi ki:

  Özel kuvvetler komutanlığı tekrar alım yapacakmı

 151. murat dedi ki:

  mrh kolay gelsin adım muar 27 yaşındayım kara kuvvetlerinde uzman erbaş olarak görev yapıyorum 2013 lüyüm şu anda suriye de görev yapıyorum bordo bereli olmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok tşkler kolay gelsin.

 152. Ahmet Emin yıldız dedi ki:

  Bakın benim ne kadar umutsuz olduğumu bilemezsiniz.Ben sizden askeri eğitim almak istiyorum.Elimden geleni yapmaya hazırım teröristler küçük yaştaki çocukları anaların kucaklarından alıp terörist olmaya zorluyorlar onlar bu eğitimi küçük yaşta verebiliyorsa bizim devletimizde vermesi lazım küçük yaşta bari asker olmak için çalışıyorum 15 yaşındayım çok hızlıyım büyüdükçe bedenim kabiliyeti düşmekte eyer beni şimdiden eğitimlere girersem bedenimi zorlayıp hızımı kaybetmeye bilirim .Eyer bana asker olmak için küçüksünüz diyorsanız tamam bir şey deme hakkımız yok ama küçük yaşta göreve gönderin demiyorum şimdiden askeri eğitim alıp gelecekte büyük bir asker olmak istiyorum belki de bir umut görevede gönderirsiniz başımın üstünde yeri var.Benim tek isteğim bu devleti bize emanet edenlere hıyanetlik yapmamak.Şimdi içinizden diyorsunuz ne yapalım küçük yaştaki çocuğu diyorsunuz devlet böyle boş işlere paramı verir diyorsanız askeri eğitim size göre değil diyorsanız haklısınız ama bu devletin çocuklarıda savaştı onlarda şehit düştü eyer gerekseydi bende şehit olurdum vatanda sadece askerler şehit düşmez vatanın milletide vatanı için şehit düşer. Hatırlamıyorsunuz 15 temmuzda büyük küçük herkes vatanını korudu ondan bizimde askeri eğitime girmek bir istek değil bir gereklilik.Sadece askerler silah tutmayı öğreniyorsa bizede öğretin ben sizden asker olmak için ölürüm derim.
  Ad:Ahmet Emin Yıldız
  Boy:182 cm
  Kilo :57 kilo
  Yaş:15

 153. ahmet cesur dedi ki:

  selamın aleyküm ben şimdi 12.sınıf öğrencisiyim ve MSÜ KARA HARP OKULUNA gitmeyi düşünüyorum komando olmak istiyorum nasıl olurum
  2- eğirdir dağ komando okuluna gidebilir miyim liseyi bitirdikten sonra

 154. hasanhuseyinvural dedi ki:

  Ben vanliyim hergece kafami yastiga koyarken askerim simdi ne yapiyo diye uzulerek dusunuyorum ama soz konusu vatan olunca neden ben orduda. Yokum siz yetkililere yalvariyorum bize vatan asiklarini sadece bir kere deneyin özel kuvvetlere cok girmeyi istedim cocuklugumdan beri hep hazirlandim kendimi hep hazir tuttum lutfen bana destek olun

 155. abidinerol dedi ki:

  Şimdi ben subay oldum diyelim ve ÖKK’ye başvurdum fakat egitimde başarısız oldum subaylıgım mı elimden alınacak?

 156. HAKAN ŞAHAN dedi ki:

  HAKAN ŞAHAN YOZGAT SORGUN 01.02.1989 HAKAN ŞAHAN 89.1 HAKKARİ ÇUKURÇA IŞIKLI..HAKANTEPE..ÇAYIRLI.. GEZGİN TEPE.. 8 DEFA ÇATIŞMADADA BULUNDUM 5 ARKADAŞIMI ŞEHİT OLDU KENDİME 1 SENEDİR YENİ GELDİM BANA MUSADE EDİN BU BAYRAGIMIZI VATANIMIZIN BU ÜMMETİMİZİN DAHA İLERİ TAŞIMAK İÇİN YARDIMCI OLUYUM BELKİ Bİ FAYDAM OLUR BEN BİR SAVAŞCI OLARAK DOGMUŞUM BUNA VE BÜTÜN HALKIMA MİLLETİME GÜVENIYORUM BENİ BÜTÜN EGİTİMLERİNİZLE DENEYE BİLİRSİNİZ BU VATANIN BİZİMGİBİ DELİLERE İHTİYACI OLDUGUNU BİLİYORUM VE BÜTÜN KALBİMLE İNANANIYORUM KOMTANIM GÜZEL HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM

 157. murat sarikahya dedi ki:

  43 yaşında olabilirim . ancak böyle kuruma mensup olabilmek hayatımın en kimetlisi … bu vatan için ölmek yerine hayatta kalarak savunma şerefine layık olmak isterim hayatta kalarak görevimi emri yerine getirmek ve tabikide yine savunarak şehit olmayı isterim inşaallah … ben bir kerküklü türküm .ve bu zorlu yola çıkacak kadar küvvet zeka ve kabiliyetim vardır inşaallah çok iyi seviyede arapça biliyorum ihtiyaç duyulan her alan ve koşulda göreve hazırım efendim

 158. Ramazan AKBULUT dedi ki:

  Nasıl basvuruyoruz şuan yokmu başvuru.

 159. Şahin dedi ki:

  Merhaba ben sağlık meslek lisesi acil tıp teknısyeliği bölümünden 2010 da mezun oldum üstüne ıkı yıllık üniversite okudum ilk ve acil yardım (paramedik) yaşım 28 oldu Türk silahlı kuvvetlerıne katılmak istiyorum yanlız yaştan dolayı hiç birine başvuru yapamıyorum lütfen burdan yetkılilere yaş değil fiziki yetenek bilgi tecrübe önemli yeri geliyor en ufak pozisyonla hasta hayatta kalıyor en ufak müdahale ile hayatta kalıyor izin verin bize de biz de önce allah sonra bizlerin yardımıyla dağlarda ovalarda sıcak ve soguk havalarda Türk milletinin vatana hizmet edenlere yardım edelim biz demiyoruz ki bize masa başı iş verin diye hatta meslek sahıbı olalım da denmiyoruz sadece bizlerde her vatan evladı gibi orda olmak ve alanımızda sizlerin de yardımıyla oralarda olalım en ufak pozisyon nda İnsan hayatta kalıyor beceri eğitim sınavı olsun müdahale sınavı olsun eşit olsun lütfen biraz yardımcı olum bize (28 yaşında olduğum içim hiç bir yere başvuru yapamıyorum ve benım gibi binlerce sağlık Alanında vatan evladı sİzlerden müjde bekliyor 30 olsun beceri eiğitimi olsun fiziki yeterlilik olsun o zaman tabi olsun

 160. Cihan murat avci dedi ki:

  Selamunaleykum
  Benim adim cihan murat avci, almanya berlinde yasiyorum türk vatandasiyim.
  Hicbir egitimim yok ve özel kuvvetlere basvurmak istiyorum. Bu konuda bana yardimci olursaniz cok sevinirim.
  Önümüzdeki sene insaallah allah nasip ederse türkiyeye kesin dönüs yapmak istiyorum ve vatanima hizmet etmek istiyorum. Almanyada okulumu tamamladim ve meslek yaptim. Ardindan büyük bi alman firmasinda calistim ve daha sonra taxicilik yaptim. Burda okuldan sonra üniversiteye ancak cok büyük ve yüksek islere girebilmek icin üniversteye gidilior sistem farkli o yüzden beni bilgilendirebilecek birine ihtiyacim var.
  Lütfen yardimci olunuz..

 161. Cihan murat avci dedi ki:

  Almanya berlinde yasiyorum ve özel kuvvetlere girmek istiyorum lütfen yardim edin

 162. Furkan dedi ki:

  Ben jandarma uzman çavuş Asayış komandoda görev yapıyorum ama ben özel kuvvetlere girmek istiyorum bünün için nasıl bir yol izlemeliyim

 163. ercan dedi ki:

  bordo bereli,olmak istiyorum

 164. ercan dedi ki:

  kimsesizler çocuk esirgemede kalıyorum orta okuldayım ve aynı zaman da bordo bereli olmak istiyorum ankaradayım

 165. furkan dedi ki:

  Bende bordo bereli olmak istiyorum ama gözlük kullanıyorum ,gözlük kullandığım için bordo bereli olabilirmiyim.

 166. furkan dedi ki:

  Merhaba ben gözlük kullanıyorum bordo bereli olabilirmiyim

 167. Mehmet Karagöz dedi ki:

  BU ÜLKE NELER GÖRDÜ NELER YİGİDİNİDE HAİNİNİDE GORDU 16 KERE DEVLETİ YİKİLMİS 17 . KEZ DEVLET KURULMUS Bİ ULKEDEYİZ BİZ COK ZEKİ VE AKİLLİ BİR MİLLETİz AMA COKTA SÖMÜRÜLEN BİR MİLLETİZ BEN ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞINA KATİLMAK İSTİYORUM AMA BASVURU NASL YAPİLİOR

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 BU ULKE İCİN ELİMDEN GELENİN ARDİNİ YAPACAGİM🇹🇷🇹🇷

 168. Mert dedi ki:

  Ben annesiz büyüdüm vatan sevgisinin ne demek olduğunu anlatamayacak kadar biliyorum küçüklüğümden beri hayalimdi bir bordo bereli olmak bu vatan için yaşamak yaşatmak uğranda ölmek öldürmek…

 169. TUNCAY dedi ki:

  Varsa vatan uğruna bayrak aşkına bir nefeslik bir görev bırakın gönüller aşkına aksın vursun yumruğunu yere bedenim gök girsin kızıl çıksı.CcC

 170. taner dedi ki:

  ben hıc bır talebım yok orda kardeslerım abılerım var vatana seve seve canımı vermeye hazırım baba tayyap amcam hulusı dayım bılal abım devlet emırlerı basımın ustune SAYGILARIMLA….

 171. vedat dedi ki:

  ozel kuvetlere alim ve baş buru sartlari ilkokul ve ortaokula inmeli die duşunuyorum

 172. Selim dedi ki:

  Her kuvvetlere başvurdum. Ya 2cm ya 3cm sen hep kaybettim. Her defasında elediler beni. Şimdi sizlere soruyorum. Nedir bu. Sistem de görmüyorlar mı.ben kackere geldim. 2cm eksik olsam ne olacak. Ben 5 cm kısa olanın kazandığını gördüm

 173. Oguzhan dedi ki:

  Merhabalar yapılan binlerce yorum var benim mesajım gözükmeyecek bile fakat ben yinede yapacağım. Ben bu göreve hazırım sadece 1 talebim var bu da bana vatanıma hizmet etme şnsj vermeniz ben bu vatanın aşığıyım.

 174. Ahmet Bircan Seyfi dedi ki:

  Üniversite mezunu olmadan özel kuvvetleri girebilirmiyiz

 175. Yusuf dedi ki:

  Benim tek hayalim var vatanıma hizmet etmek istiyorum bayrağım için vatanım için canımı veririm benim hayatta bir beklentim yok ana baba ne dir bilmem bi beklentim yok nolur bir cevap verin

 176. oğuzhan topaloğlu dedi ki:

  astsubay çavuş oğuzhan topaloğlu gözümde astitmat var ve ben gözümü çizderecem özel kuvvetler için sıkıntı olurmu

 177. Hamza dedi ki:

  Merhaba lar kolay gelsin bir cok yerde vatanım için bir cok bölgede bulundum ve sizler le sizin aranizda beraber omuz omuza yürümek istiyorum vatanım için bayragim için
  Nasil başvuru yapabilirim yardimci olurmusunuz. Saygılarımla.

 178. ahmet erol demirhan dedi ki:

  kasım ayında kayseri 1.komando tugayına acemiliğimi yapmak için gidiyorum Allah var imkan var. İnşallah Bana da Nasip Olur…!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir