Sualtı Savunma Komutanlığı

Abone Ol

Mayın temizleme: Barışta ve savaşta denizde ve karada mayın temizleme harekâtı (bu görev son yıllarda Bosna ve Kosova’da SAS Grup Kom.lığı tarafından başarı ile icra edilmiştir); sığ (3,5-7 kulaç) veya dar sularda mayın temizleme/avlama, eğitim mayını kontrolü, liman temizleme harekâtı.

Patlayıcı maddeleri yada şüpheli cisimleri zararsız hale getirme: Şüpheli cisimlerin imhası (Dz KKlığı sorumluluğu); ele geçen tesislerin tuzak veya mayından temizlenmesi.

Limanda sualtı emniyeti: Amfibi harekât, kıyı ve çıkılacak plajda mayın/ patlayıcı maddelerin, tank tuzaklarının belirlenmesi, etkisiz hale getirilmesi.

Özel görevler: Savaş durumunda NBC emniyetini almak, kimyasal muhimmatlara müdahale etmek, sızıntıyı engellemek (Türk Silahlı Kuvvetlerinde bu görevi icra etmekle ödevlendirilmiş başka bir birim yok) zararsız hale getirmek. Aynı şekilde kritik tesislerde sinsi taarruza karşı önlemler almak ya da alınacak önlemler konusunda tavsiyelerde bulunmak. Önemli kişilerin/otoritelerin araç ve konutlarının patlayıcı maddeli tuzaklara ya da bombalara karşı emniyetini sağlamak (Dz KKlığı sorumluluğu). Düşmana karşı plajların savunulmasında deniz istihkam unsurlarına yardımda bulunmak.

4 Responses to Sualtı Savunma Komutanlığı

 1. serdar dedi ki:

  İyi çalışmalar.
  Bilgi almak için size yazıyorum cevap verirseniz çok sevinirim.
  Ben 2012 haziran ayı gibi askere gitmek istiyorum, yaşim 27 ama bordo bereli olarak bununla ilgili ne yapmam gerekiyor? Benim haziran ayında 4yıllık üni.bitiyor. er olarak askere gidip eğitimleri başarıyla tamamlayıp ben bordo bereli olmak istiyorum deyinçemi, yoksa önce yedek subaylık sınavına girip egitim aldıktan sonramı olunuyor. Ayrıça bordo bereli olup olmayacağımız askere gitmeden önce bize söyleniyormu? eğer alım yoksa ozaman kısa dönem hakkımı kaybetmek istemem…cevap verirseniz çok sevinirim çünkü internetteki bilgiler saçma sapan tek doğruyu sizler söylersiniz.
  gb-serdar@h.c.

 2. filiz çelen dedi ki:

  birde şu sitenizdeki videolar açılsa ve kendi tanıtımınızı açık yapsanız ne güzel olur.

 3. yasin dedi ki:

  bu oyun deyil benede bordo bereli olmak istiyorum bigün gider bidaha gelmesin bu her kişinin yapabileceyi bişey deyil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir